FUNAI List of Graduating Students for the 2016/2017 Session

Federal University Ndufu-Alike Ikwo, FUNAI graduating students for the 2016/2017 academic session.

This is to inform all the 2016/2017 graduands of the Federal University Ndufu-Alike Ikwo (FUNAI) that the management has released the list of graduating students.

LIST OF FUNAI GRADUATING STUDENTS.

FACULTY OF BASIC MEDICAL SCIENCES Department of Anatomy
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Nweke, Offobuike B. FUNAI/B.Sc/13/0303 2nd Class Upper B.sc Anatomy
2. Eze, Jesse C. FUNAI/B.Sc/13/0301 2nd Class Upper B.sc Anatomy
3. Oduma, Israel I. FUNAI/B.Sc/13/0307 2nd Class Lower B.sc Anatomy
4. Uhere, Cynthia Nnenna FUNAI/B.Sc/13/0309 2nd Class Lower B.sc Anatomy
  Department of Physiology
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Jonathan, Ndidi Sylvanus FUNAI/B.Sc/13/0315 2nd Class Upper B.Sc Physiology
2. Egwu-Ibe, Chidiebere J. FUNAI/B.Sc/13/0312 2nd Class Upper B.Sc Physiology
3. Okafor, Churchill C. FUNAI/B.Sc/13/0317 2nd Class Upper B.Sc Physiology
4. Sunday, Ikechukwu E. FUNAI/B.Sc/13/0319 2nd Class Lower B.Sc Physiology
5. Elom, Ferdinand FUNAI/B.Sc/13/0313 2nd Class Lower B.Sc Physiology
6. Awujo, Oluchukwu P. FUNAI/B.Sc/13/0311 2nd Class Lower B.Sc Physiology
  Department of Biochemistry (Medical)
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Isienyi, Chikwado C. FUNAI/B.Sc/13/0328 First Class B.Sc Biochemistry(Medical)
2. Ogbodo, Peace N. FUNAI/B.Sc/13/0333 First Class B.Sc Biochemistry(Medical)
3. Uzoegbu, Ephraim I. FUNAI/B.Sc/13/0342 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
4. Attamah, Justus C. FUNAI/B.Sc/13/0322 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
5. Ivoke, Fidelia O. FUNAI/B.Sc/13/0329 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
6. Nwali, Joel Chibuike. FUNAI/B.Sc/13/0331 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
7. Onwe, Emmanuel O. FUNAI/B.Sc/13/0337 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
8. Nwali, Chika M. FUNAI/B.Sc/13/0330 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
9. Ikpo, Friday A. FUNAI/B.Sc/13/0327 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
10. Chukwu, Ebere Mercy FUNAI/B.Sc/12/0274 2ndClass Lower B.Sc Biochemistry(Medical)
  FACULTY OF SCIENCE Department of Chemistry/Biochemistry/Molecular Biology Chemistry
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Uwaokoro, Grace FUNAI/B.Sc/13/0567 2nd Class Upper B.SC Chemistry
2. Okoye, Onyinyechi E. FUNAI/B.Sc/13/0565 2nd Class Upper B.SC Chemistry
3. Chukwu, Chidinma FUNAI/B.Sc/13/0559 2nd Class Upper B.SC Chemistry
4. Okenu, Kingsley C. FUNAI/B.Sc/13/0564 2nd Class Upper B.SC Chemistry
5. Aka, Beatrice L. FUNAI/B.Sc/13/0558 2nd Class Upper B.SC Chemistry
6. Obetta, Vincent FUNAI/B.Sc/12/0218 2nd Class Lower B.SC Chemistry
Biochemistry
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Edeh, Oscar Kelechi FUNAI/B.Sc/13/0574 First Class B.Sc Biochemistry
2. Nwite, Obinuju Theresa FUNAI/B.Sc/13/0581 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
3. Onyishi, Bibian Onyinyechi FUNAI/B.Sc/13/0589 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
4. Ngwoke, Stephen Ifeanyi FUNAI/B.Sc/13/0579 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
5. Odeh, Chukwuemeka FUNAI/B.Sc/13/0666 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
6. Ali, Sunday Omaka FUNAI/B.Sc/13/0572 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
7. Okafor, Kelechi Eunice FUNAI/B.Sc/13/0586 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
8. Okoye, Chidinma Deborah FUNAI/B.Sc/13/0588 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
9. Ogudu, Augustina Chiamaka FUNAI/B.Sc/13/0585 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
10. Moses, Kingsley Ifesinachi FUNAI/B.Sc/13/0596 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
11. Agbo, Yotachi Justus FUNAI/B.Sc/13/0591 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
12. Montalto, Blessing P. FUNAI/B.Sc/13/0578 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
13. Igwe, Esther Ifeoma FUNAI/B.Sc/13/0577 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
14. Nwali, Sophia Comfort FUNAI/B.Sc/13/0580 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
15. Ifebi, Faith Chijioke FUNAI/B.Sc/13/0595 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
16. Ozor, Gerald Ogochukwu FUNAI/B.Sc/13/0590 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
17. Agbo, Onyedikachi Fortune FUNAI/B.Sc/13/0571 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
18. Abonyi, Ebere Jane FUNAI/B.Sc/13/0570 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
19. Okonkwo, Juliet FUNAI/B.Sc/13/0587 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
20. Anthony, Ikechukwu FUNAI/B.Sc/13/0593 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
21. Ibe, Gertrude Hycinth FUNAI/B.Sc/13/0594 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
22. Ogbonna, Ginika Anne FUNAI/B.Sc/13/0584 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry
23. Mbanefo, Chinyere Linda FUNAI/B.Sc/12/0215 2ndClass Lower B.Sc Biochemistry
24. Okere, Lilian Otito FUNAI/B.Sc/12/0223 2ndClass Lower B.Sc Biochemistry
25. Oteh, Ifebunachi FUNAI/B.Sc/12/0229 2ndClass Lower B.Sc Biochemistry
26. Nwakpu Chinyelo Destiny FUNAI/B.Sc/12/0216 2ndClass Lower B.Sc Biochemistry
Department of Physics with Electrons/ Geology/Geophysics Physics with Electrons
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Emmanuel, Chukwuma C. FUNAI/B.Sc/13/0642 2nd Class Upper B. Sc Physics
2. Nwafor, Uchenna V. FUNAI/B.Sc/13/0645 2nd Class Upper B. Sc Physics
3. Ibegbulam, Gloria M. FUNAI/B.Sc/13/0644 2nd Class Upper B. Sc Physics
4. Obasi, Anthony P. FUNAI/B.Sc/13/0646 2nd Class Upper B. Sc Physics
  Geology
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Agu, Chidimma J. FUNAI/B.Sc/13/0674 First Class B. sc Geology
2. Ikechukwu, Godwin C. FUNAI/B.Sc/13/0653 2nd Class Upper B. sc Geology
3. Idam, Chinedu O. FUNAI/B.Sc/13/0651 2nd Class Upper B. sc Geology
4. Igwe, Gideon C. FUNAI/B.Sc/13/0652 2nd Class Lower B. sc Geology
5. Nwozor, Henry O. FUNAI/B.Sc/13/0655 2nd Class Lower B. sc Geology
Geophysics
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Ikeh, Tochukwu C. FUNAI/B.Sc/13/0660 2nd Class Upper B. sc Applied Geophysics
2. Eze, Juliet C. FUNAI/B.Sc/13/0659 2nd Class Upper B. sc Applied Geophysics
3. Mbarah, Daniel A. FUNAI/B.Sc/13/0661 2nd Class Lower B. sc Applied Geophysics
READ:  FUNAI Releases 2016/2017 List of School Fees Defaulters, Issues Payment Deadline
Department of Mathematics/Computer Science/Statistics/Informatics Computer Science
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Eze, Sarah C FUNAI/B.Sc/13/0617 First Class B. Sc Computer Science
2. Ezeme, Innocent O. FUNAI/B.Sc/13/0618 First Class B. Sc Computer Science
3. Okpara, Godspower I. FUNAI/B.Sc/13/0625 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
4. Azuanya, Kelechi FUNAI/B.Sc/13/0613 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
5. Ofoke, Boniface M. FUNAI/B.Sc/13/0624 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
6. Simon, Onyeka G. FUNAI/B.Sc/13/0627 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
7. John, Ogbonnaya Paul FUNAI/B.Sc/13/0620 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
8. Paul, Ogbonnaya J. FUNAI/B.Sc/13/0626 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
9. Odinukwe,Emmanuel C. FUNAI/B.Sc/13/0609 2ndClass Lower B. Sc Computer Science
10. Obi, Joackin C. FUNAI/B.Sc/13/0623 2ndClass Lower B. Sc Computer Science
11. Iboko, Amuche K. FUNAI/B.Sc/12/0237 2ndClass Lower B. Sc Computer Science
  Mathematics
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Nkume, Friday U. FUNAI/B.Sc/13/0607 First Class B. Sc Mathematics
2. Edigbo, Onyebuchi V. FUNAI/B.Sc/13/0601 First Class B. Sc Mathematics
3. Ozor, Emmanuel I. FUNAI/B.Sc/13/0611 2ndClass Upper B. Sc Mathematics
4. Omeh, Ifesinachi FUNAI/B.Sc/13/0699 2ndClass Upper B. Sc Mathematics
5. Onuora, Ogochukwu T. FUNAI/B.Sc/13/0610 2ndClass Upper B. Sc Mathematics
    Statistics
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Nwofoke, Emmanuel I. FUNAI/B.Sc/13/0634 First Class B. Sc Statistics
2. Okafor, Doris Chinenye FUNAI/B.Sc/13/0635 2nd Class Upper B. Sc Statistics
3. Iduma, Chinonso H. FUNAI/B.Sc/13/0632 2nd Class Upper B. Sc Statistics
4. Nwaneri, Bruno C. FUNAI/B.Sc/12/0279 2nd Class Upper B. Sc Statistics
5. Ovuta, Tochukwu D. FUNAI/B.Sc/13/0640 2nd Class Lower B. Sc Statistics
  Department of Biology/Microbiology/Biotechnology Biology
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Onwurh, Chidimma G. FUNAI/B.Sc/13/0522 First Class B. Sc Biology
2. Onyia, Joy Chidera FUNAI/B.Sc/13/0523 2nd Class Upper B. Sc Biology
3. Ukwa, Ndubuisi P.. FUNAI/B.Sc/13/0524 2nd Class Upper B. Sc Biology
4. Okorie, Blessing N. FUNAI/B.Sc/13/0521 2nd Class Upper B. Sc Biology
5. Anonye, Blessing Chinwe FUNAI/B.Sc/13/0514 2nd Class Upper B. Sc Biology
6. Nwokwu, Paulinus I. FUNAI/B.Sc/13/0519 2nd Class Upper B. Sc Biology
7. Anyigor, Ejike G. FUNAI/B.Sc/13/0515 2nd Class Lower B. Sc Biology
8. Ezeh, Chikaodili M. FUNAI/B.Sc/13/0517 2nd Class Lower B. Sc Biology
Biotechnology
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Agbafor, Joshua O. FUNAI/B.Sc/13/0546 2ndClass Upper B. Sc Biotechnology
2. Nsude, Odinakachukwu L. FUNAI/B.Sc/13/0557 2ndClass Upper B. Sc Biotechnology
3. Obetta, Levi M. FUNAI/B.Sc/13/0553 2ndClass Upper B. Sc Biotechnology
4. Ogwu, Chinedu E. FUNAI/B.Sc/13/0555 2ndClass Upper B. Sc Biotechnology
5. Ogbonna, Oluchi G. FUNAI/B.Sc/13/0554 2ndClass Upper B. Sc Biotechnology
6. Ani, Dorathy N. FUNAI/B.Sc/13/0547 2ndClass Lower B. Sc Biotechnology
  Microbiology
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Akhigbe, Anita FUNAI/B.Sc/13/0527 First Class B. Sc Microbiology
2. Agbom, Ebenezer I. FUNAI/B.Sc/13/0526 2nd Class Upper B. Sc Microbiology
3. Ogbu, Paul N. FUNAI/B.Sc/12/0183 2nd Class Upper B. Sc Microbiology
4. Ucheji, Kingsley C. FUNAI/B.Sc/13/0543 2nd Class Upper B. Sc Microbiology
5. Obimma, Chinenye A. FUNAI/B.Sc/13/0537 2nd Class Upper B. Sc Microbiology
6. Anthony, Obinna M. FUNAI/B.Sc/13/0528 2nd Class Upper B. Sc Microbiology
7. Eneh, Ifeoma E. FUNAI/B.Sc/13/0530 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
8. Nnaji, Chidimma FUNAI/B.Sc/12/0172 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
9. Uroko, Chidimma J. FUNAI/B.Sc/13/0544 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
10. Kanu, Dominica FUNAI/B.Sc/12/0165 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
11. Maduako, Ogechi C. FUNAI/B.Sc/12/0168 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
12. Maduako, Akachi C. FUNAI/B.Sc/12/0167 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
13. Enema, Peace U. FUNAI/B.Sc/12/0157 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
FACULTY OF HUMANITIES Department of History and Strategic Studies
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Oko-Otu, Chukwuemeka N. FUNAI/BA/13/0508 First Class B.A History and Strategic Studies
2. Adama, Johnson FUNAI/BA/13/0503 2nd Class Upper B.A History and Strategic Studies
3. Agbadu, Blessing U. FUNAI/BA/13/0504 2nd Class Upper B.A History and Strategic Studies
4. Agwuayang, Faith M. FUNAI/BA/13/0680 2nd Class Upper B.A History and Strategic Studies
5. Ekeh, Ozioma C. FUNAI/BA/12/086 2nd Class Upper B.A History and Strategic Studies
6. Odoh, Paschal N. FUNAI/BA/13/0511 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
7. Okwor, Jude C. FUNAI/BA/13/0509 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
8. Obiahu, Inya-eka F. FUNAI/BA/13/0704 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
9. Okorie, Ogbonnaya J. FUNAI/BA/12/094 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
10. Isu, Priscilla O. FUNAI/BA/12/090 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
11. Igboji, David C. FUNAI/BA/13/0506 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
12. Olasehinde, Doris Adekemi FUNAI/BA/12/096 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
13. Eze, Kelechi Nworochi FUNAI/BA/13/0694 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
14. Ibe-Egwu, Nneka P. FUNAI/BA/12/087 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
15. Okezie, Christine A. FUNAI/BA/13/0507 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
16. Igboke, Cyprian A. FUNAI/BA/12/088 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
READ:  AAUA 2016/2017 Postgraduate Admissions Announced
Department of Language/Linguistics/Literary Studies French
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Uhuo, Monday P. FUNAI/BA/13/0464 2nd Class Upper B.A French
2. Ndem, Ucha L. FUNAI/BA/13/0444 2nd Class Upper B.A French
3. Omoke, Janet U. FUNAI/BA/13/0458 2nd Class Upper B.A French
4. Ezeh, Chinenye S. FUNAI/BA/13/0438 2nd Class Upper B.A French
5. Ogbonna, Ezinne Favour FUNAI/BA/13/0454 2nd Class Lower B.A French
English and Literary Studies
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Agbo, Uchechukwu FUNAI/BA/13/0433 First Class B.A English and Literary Studies
2. Njoku, Lizzy C. FUNAI/BA/13/0446 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
3. Nwaneri, Peace FUNAI/BA/13/0448 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
4. Abara, Bethel FUNAI/BA/13/0431 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
5. Kalu, Oluchi A. FUNAI/BA/13/0442 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
6. Agu, Promise U. FUNAI/BA/13/0432 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
7. Onyiriugwu, Shalom C. FUNAI/BA/13/0460 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
8. Nwoye, Oluchukwu FUNAI/BA/13/0450 2nd Class Lower B.A English and Literary Studies
9. Ijeoma, Uchechi L. FUNAI/BA/13/0441 2nd Class Lower B.A English and Literary Studies
10. Ucheji, Faith FUNAI/BA/12/073 Third Class B.A English and Literary Studies
11. Okike, Chikaodiri FUNAI/BA/12/069 Third Class B.A English and Literary Studies
12. Okereke, Joy FUNAI/BA/12/068 Third Class B.A English and Literary Studies
13. Oginyi, Nkiruka FUNAI/BA/12/065 Third Class B.A English and Literary Studies
Linguistics and Igbo
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Ukpai, Ngozi U. FUNAI/B.Sc/13/0466 First Class B.A Linguistics and Igbo
2. Oti-Owoh, Emmanuel U. FUNAI/B.Sc/13/0459 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
3. Chukwu, Precious N. FUNAI/B.Sc/13/0435 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
4. Chima, Rachael J. FUNAI/B.Sc/13/0434 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
5. Okochi, Hope O. FUNAI/B.Sc/13/0456 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
6. Obia, Juliana A. FUNAI/B.Sc/13/0452 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
7. Uko, Rose N. FUNAI/B.Sc/13/0465 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
8. Uche, Evelyn O. FUNAI/B.Sc/13/0462 2nd Class Lower B.A Linguistics and Igbo
9. Moses, Abigail FUNAI/B.Sc/13/0443 2nd Class Lower B.A Linguistics and Igbo
10. Idogwu, Chinna A. FUNAI/B.Sc/13/0439 2nd Class Lower B.A Linguistics and Igbo
11. Ngwuta, Faith FUNAI/B.Sc/13/0675 2nd Class Lower B.A Linguistics and Igbo
Fine and Applied Arts
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Egwuonwu, Precious O. FUNAI/B.Sc/13/0436 2nd Class Upper B.A Fine and Applied Arts
2. Uwa, Uche Uduma FUNAI/B.Sc/12/0120 2nd Class Upper B.A Fine and Applied Arts
FACULTY OF MANAGEMENT AND SOCIAL SCIENCE Department of Accountancy/Business Administration/Entrepreneurial Studies Accountancy
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Okezie, Ruth A. FUNAI/B.Sc/13/0346 2ndClass Upper B.Sc Accountancy
2. Obiajunwa, Cynthia A. FUNAI/B.Sc/13/0344 2ndClass Upper B.Sc Accountancy
3. Onwuka, Kingsley FUNAI/B.Sc/13/0349 2ndClass Upper B.Sc Accountancy
4. Okwor, Favour O. FUNAI/B.Sc/13/0348 2ndClass Upper B.Sc Accountancy
5. Ogbu, Gladys U. FUNAI/B.Sc/13/0345 2ndClass Upper B.Sc Accountancy
6. Okoye, Nuella A. FUNAI/B.Sc/13/0347 2ndClass Lower B.Sc Accountancy
7. Ifeanyichukwu, Peace C. FUNAI/B.Sc/12/023 Third Class B.Sc Accountancy
Business Administration
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Emeali, Christian C. FUNAI/B.Sc/DE/15/1827 First Class B.Sc Business Administration
2. Chiduzie, Michael C. FUNAI/B.Sc/13/0353 First Class B.Sc Business Administration
3. Lozie, David R. FUNAI/B.Sc/13/0358 2ndClass Upper B.Sc Business Administration
4. Egede, Francis N. FUNAI/B.Sc/13/0355 2ndClass Upper B.Sc Business Administration
5. Amadi, Goodluck FUNAI/B.Sc/13/0371 2ndClass Upper B.Sc Business Administration
6. Muojindu, Kenechukwu C FUNAI/B.Sc/13/0360 2ndClass Upper B.Sc Business Administration
7. Odoko, Rapheal E. FUNAI/B.Sc/13/0365 2ndClass Upper B.Sc Business Administration
8. Oko, Merit C. FUNAI/B.Sc/13/0367 2ndClass Lower B.Sc Business Administration
9. Ngwoke, Kelechi FUNAI/B.Sc/12/038 2ndClass Lower B.Sc Business Administration
10. Okobi, Esther I. FUNAI/B.Sc/13/0368 2ndClass Lower B.Sc Business Administration
11. Nwabughogu, Andrew N. FUNAI/B.Sc/13/0361 2ndClass Lower B.Sc Business Administration
12. Igwe, Amarachukwu FUNAI/B.Sc/13/0357 2ndClass Lower B.Sc Business Administration
Department of Economics and Developmental Studies
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Ikejiobi, Francisca O. FUNAI/B.Sc/13/0482 First Class B.Sc Economics and Development Studies
2. Okpara, Chizitere M. FUNAI/B.Sc/13/0495 First Class B.Sc Economics and Development Studies
3. Edeh, Rita C. FUNAI/B.Sc/13/0475 First Class B.Sc Economics and Development Studies
4. Oblia, Eze I. FUNAI/B.Sc/13/0488 First Class B.Sc Economics and Development Studies
5. Akpan, Ekomabasi FUNAI/B.Sc/13/0469 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
6. Ezeugwu, Ndubuisi FUNAI/B.Sc/13/0481 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
7. Agwu, Lawson O. FUNAI/B.Sc/13/0468 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
8. Aleoghena, Jesse P. FUNAI/B.Sc/13/0470 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
9. Onwuka, Rosemary C. FUNAI/B.Sc/13/0499 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
10. Oji, Loveth O. FUNAI/B.Sc/13/0490 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
11. Emmanuel, Unique O. FUNAI/B.Sc/13/0477 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
12. Anielo, Chizoba R. FUNAI/B.Sc/13/0473 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
13. Onukwugha, Daniel C. FUNAI/B.Sc/13/0497 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
14. Eke-Okocha Nnaemeka P. FUNAI/B.Sc/13/0476 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
15. Onyenwezi Chibuike FUNAI/B.Sc/13/0501 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
16. Anichebe Timothy C. FUNAI/B.Sc/13/0472 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
17. Oko, Joseph Abagha FUNAI/B.Sc/13/0493 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
18. Nwabude, Frank C. FUNAI/B.Sc/13/0679 2ndClass Upper B.Sc Economics and Development Studies
19. Nwaru, Emelda N. FUNAI/B.Sc/13/0689 2ndClass Lower B.Sc Economics and Development Studies
20. Nwefuru, Theophilus C. FUNAI/B.Sc/13/0487 2ndClass Lower B.Sc Economics and Development Studies
21. Agu, Ndubuisi JM FUNAI/B.Sc/13/0467 2ndClass Lower B.Sc Economics and Development Studies
22. Upah, Evelyn Anthony FUNAI/B.Sc/13/0502 2ndClass Lower B.Sc Economics and Development Studies
23. Igwe, Ikechukwu B, FUNAI/B.Sc/12/044 2ndClass Lower B.Sc Economics and Development Studies
24. Ezeh, Ada Emelda FUNAI/B.Sc/12/043 Third Class B.Sc Economics and Development Studies
READ:  2015/2016 FUWukari Admission List Is Officially Out Online
Department of Political Science/Psychology/Sociology Political Science
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Offor, Daniel FUNAI/B.Sc/13/0380 First Class B.Sc Political Science
2. Ukpai, Uka C. FUNAI/B.Sc/13/0386 2ndClass Upper B.Sc Political Science
3. Ali, Chukwuemeka D. FUNAI/B.Sc/13/0372 2ndClass Upper B.Sc Political Science
4. Ugwumba, Lydia E. FUNAI/B.Sc/13/0681 2ndClass Upper B.Sc Political Science
5. Enwerem, Chukwudi O. FUNAI/B.Sc/13/0375 2ndClass Upper B.Sc Political Science
6. Egbu, Chinonye C. FUNAI/B.Sc/13/0373 2ndClass Lower B.Sc Political Science
7. Igwe-Ebi Chukwuemeka E. FUNAI/B.Sc/13/0376 2ndClass Lower B.Sc Political Science
8. Nwinya, Darlington FUNAI/B.Sc/13/0379 2ndClass Lower B.Sc Political Science
9. Nnama, Nnaemeka G. FUNAI/B.Sc/13/0378 2ndClass Lower B.Sc Political Science
10. Okpara, Grace A. FUNAI/B.Sc/13/0382 2ndClass Lower B.Sc Political Science
Psychology
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Peter, Shola FUNAI/B.Sc/13/0426 2ndClass Upper B.Sc Psychology
2. Eluu, Onyekachi C. FUNAI/B.Sc/13/0410 2ndClass Upper B.Sc Psychology
3. Elom, Mmaduabuchi D. FUNAI/B.Sc/13/0409 2ndClass Upper B.Sc Psychology
4. Eke, Isaac A FUNAI/B.Sc/13/0408 2ndClass Upper B.Sc Psychology
5. Abua, Moses FUNAI/B.Sc/13/0404 2ndClass Upper B.Sc Psychology
6. Ogboji, Amarachi T. FUNAI/B.Sc/13/0419 2ndClass Upper B.Sc Psychology
7. Usulor, Christopher O. FUNAI/B.Sc/13/0427 2ndClass Upper B.Sc Psychology
8. Onyejiaka, Chinonso E. FUNAI/B.Sc/13/0424 2ndClass Lower B.Sc Psychology
9. Onyia, Juliet C. FUNAI/B.Sc/13/0425 2ndClass Lower B.Sc Psychology
10. Anya, Michael I. FUNAI/B.Sc/13/0406 2ndClass Lower B.Sc Psychology
11. Ifemene, Oluchukwu F. FUNAI/B.Sc/13/0413 2ndClass Lower B.Sc Psychology
12. Ezeh, Chisom V. FUNAI/B.Sc/13/0412 2ndClass Lower B.Sc Psychology
13. Nwoko, Chibuikem T FUNAI/B.Sc/13/0418 2ndClass Lower B.Sc Psychology
14. Mbachu, Jovita C. FUNAI/B.Sc/13/0415 2ndClass Lower B.Sc Psychology
15. Okoronkwo, Chidera C. FUNAI/B.Sc/13/0422 2ndClass Lower B.Sc Psychology
16. Chukwu, Obeny O. FUNAI/B.Sc/13/0407 2ndClass Lower B.Sc Psychology
17. Ogbulu, Chibueze U. FUNAI/B.Sc/13/0420 2ndClass Lower B.Sc Psychology
18. Opuh, Chinyere L. FUNAI/B.Sc/12/0150 2ndClass Lower B.Sc Psychology
19. Njoku, Stella C. FUNAI/B.Sc/13/0416 Third Class B.Sc Psychology
Sociology
S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Okechukwu, Princewil FUNAI/B.Sc/13/0398 First Class B.Sc Sociology
2. Uzoamaka, Norah N. FUNAI/B.Sc/13/0403 2nd Class Upper B.Sc Sociology
3. Amah, Chima FUNAI/B.Sc/13/0338 2nd Class Upper B.Sc Sociology
4. Ologwu, Monday O. FUNAI/B.Sc/13/0399 2nd Class Upper B.Sc Sociology
5. Anyaegbu, Hope O. FUNAI/B.Sc/13/0390 2nd Class Upper B.Sc Sociology
6. Ochuba, Felicity I. FUNAI/B.Sc/13/0397 2nd Class Upper B.Sc Sociology
7. Enya, Sarah O. FUNAI/B.Sc/13/0394 2nd Class Upper B.Sc Sociology
8. Umoke, Chinedu I. FUNAI/B.Sc/13/0402 2nd Class Upper B.Sc Sociology
9. Ugbala, Laurence O. FUNAI/B.Sc/13/0401 2nd Class Upper B.Sc Sociology
10. Ejarie, Oghenerobor FUNAI/B.Sc/13/0393 2nd Class Upper B.Sc Sociology
11. Uzor, Samuel U. FUNAI/B.Sc/13/0667 2nd Class Upper B.Sc Sociology
12. Anyaegbu, Juliann C. FUNAI/B.Sc/13/0391 2nd Class Lower B.Sc Sociology
13 Ikpendu, Loveth C. FUNAI/B.Sc/12/0110 Third Class B.Sc Sociology
SUMMARY: FACULTY BY FACULTY
FACULTY NUMBER OF STUDENTS WITH CLEAR STANDING
Basic Medical Science 20
Science 92
Humanities 47
Management and Social Science 85
TOTAL 244
CLICK TO DOWNLOAD LIST
]]]]> ]]>


Enter your BEST email address to receive notifications of your school Admission news, exam questions & answers, Job Alerts, and Money Making Tips by email.

Delivered by Nony Comms